تبلیغات
طراحی دکوراسیون داخلی - خرید وسایل داخلی برای یک آشپزخانه بزرگ
طراحی دکوراسیون داخلی

خرید وسایل داخلی برای یک آشپزخانه بزرگ

شنبه 1389/06/27

خرید وسایل داخلی برای یک آشپزخانه بزرگ
چنانچه آشپزخانه بزرگی در اختیار دارید مطمئنا به دنبال راهی هستید تا دکوراسیونی گرم و منسجم برای آن طراحی کنید زیرا فضاهای بزرگ اغلب سرد و پراکنده به نظر می رسند. در چنین شرایطی مهم ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که با قرار دادن تعدادی وسایل بزرگ و حجیم فضا را تا حدی پر کنید و جلوه خالی و بی روح فضا را از بین ببرید.
هنگام خرید وسایل برای دکوراسیون یک آشپزخانه بزرگ به مقیاس ها توجه کنید. یک میز غذاخوری ظریف و نقلی در یک آشپزخانه وسیع و بزرگ نمی تواند جلوه زیبا و خوشایندی داشته باشد! بنابراین وسایل را با مقیاس و اندازه ای متناسب خریداری کنید و در حین خرید اندازه و مقیاس آشپزخانه را نیز در نظر بگیرید. هم چنین در صورتی که باز هم آشپزخانه با وسایل ضروری و لازم برای یک آشپزخانه پر نشد و هنوز هم جای خالی داشت برای پر کردن آن فضاها می توانید از عناصر دکوری استفاده کنید.
خرید نورپردازی مناسب
نورپردازی در یک آشپزخانه بزرگ نیز باید متناسب با متراژ فضا باشد. برای مثال در یک آشپزخانه بزرگ باید یک لوستر بزرگتر با تعداد شاخه های بیشتر نصب شود. هم چنین نورپردازی های متمرکز که بوسیله نصب لامپ های هالوژن بالای در کابینت ها نصب می شوند نقش بسیار مهمی در آشپزخانه به خصوص در آشپزخانه های بزرگ ایفا می کنند.
انتخاب و تهیه رنگ مناسب
نکته مهم دیگری در دکوراسیون یک آشپزخانه بزرگ باید مد نظر قرار داد، رنگ پردازی آن است. رنگ ها از دیگر عناصری هستند که می توان با کمک آن ها یک فضای بزرگ را  گرم و دوستانه نشان داد. در این راستا توصیه می کنیم در دکوراسیون یک آشپزخانه بزرگ از رنگ های گرم بیشتر استفاده کنید. البته فراموش نکنید رنگ هایی که در دکوراسیون یک آشپزخانه وجوددارند باید متناسب با یکدیگر و با رنگ زمینه دکوراسیون باشند.
خرید وسایل داخلی برای یک آشپزخانه باریک و طویل

دکوراسیون یک آشپزخانه باریک و طویل دارای چالش ها و مشکلات متعددی است. اما چند نکته اساسی و مهم وجود دارد که اگر ان ها را بدانید و رعایت کنید دیگر طراحی دکوراسیون برای چنین اشپزخانه ای به نظرتان سخت و دشوار نخواهد آمد. یک آشپزخانه با چنین ویژگی هایی با استفاده هوشمندانه و اصولی از رنگ ها در کنار هم می تواند تاثیر زیادی در نحوه به چشم رسیدن فضا و کم رنگ کردن نقص های فضا دارد.
  علاوه بر رنگ ها تعدادی تکنیک های دیگر نیز وجود دارد که با انجام آن ها می توانید یک دکوراسیون ایده آل و مناسب در آشپزخانه باریک و طویل خود داشته باشید. تعدادی از مهم ترین این تکنیک ها عبارتند از:
•    در آشپزخانه باریک و بلند خود برای پرده, کفپوش, کابینت ها و کانتر ها از طرح های پررنگ و بزرگ استفاده نکنید.طرح های کوچک و ساده در رنگ های ملایم برای فرش و پرده  می تواند بهترین گزیه باشد.
•    آشپزخانه شما با چنین ویژگی ای باید همواره مرتب و سازمان یافته باشد. شلوغ و ریخت و پاش بودن کانتر آشپزخانه سبب می شود تا آشپزخانه باریک و بلند شما خفه به نظر برسد. بنابراین هنگام خرید چیدمان و دکوراسیون چنین آشپزخانه ای باید به فکر فضاهایی برای قرار دادن اشیا مختلف و سارمان دادن به فضای آشپزخانه باشید. طوری که همیشته اشپزخانه شما مرتب و منظم به نظر برسد.
•    استفاده از آینه از دیگر تکنیک های مهم برای وسعت بخشیدن به فضا است. توصیه می کنیم در آشپزخانه باریک خود روی یکی از دیوارهای طویل یک آینه با طول زیاد و عرض کم  در زیر کابینت ها نصب کنید.
خرید و تهیه وسایل زینتی-کاربردی برای روی کابینت ها
قرار دادن وسایل تزئینی و دکوری روی کابینت ها و طراحی دکوراسیون کابینت می تواند به آشپزخانه شما عمق و جذابیت بیشتری ببخشد.از طرف دیگر سطح روی کابینت ها اغلب خالی و بدون استفاده قرار می گیرند و فضاهایی هستند که به هدر می روند.
قبل از اضافه کردن تزیینات روی کابینت آشپزخانه ، شما باید محدوده قرار گرفتن شیء دکوری را تعیین کنید و مشخص کنید که آیا تمایل دارید از وسایل و لوازم دکوری-کاربردی استفاده کنید یا صرفا از اشیا دکوری و تزئینی.هم چنین از دیگر ویژگی هایی که می باست در مورد وسیله و شیئی که قرار است روی کابینت قرار داده شود تعیین نمودن تناسب آن با دیگر عناصر و اشیا موجود در دکوراسیون آشپزخانه است.

فایل مرتبط
منبع خبر: مجله منزل
فهرست وبلاگ

آرشیو

نویسندگان

نظرسنجی

  مطالب وبلاگ چگونه است؟

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها