تبلیغات
طراحی دکوراسیون داخلی - طراحی در آپارتمان 53 متری
طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی در آپارتمان 53 متری

شنبه 1388/02/12

آپارتمان شما هرقدر کوچک باشد، باز هم می‌توانید رویاهای خودتان را در مورد چیدمان آن عملی کنید. البته طراحی و دکوراسیون آپارتمان‌های کوچک، اصول و قواعد خاص خود را دارد که رعایت آنها برای اینکه نتیجه کار بهتر و رضایت‌بخش‌تر باشد، الزامیست. اولین و مهمترین نکته، در مورد رنگ‌هایی است که استفاده از آنها در دكوراسیون یك آپارتمان كوچك به شما توصیه می‌شود. بهترین رنگ‌آمیزی برای آپارتمان کوچک شما، ترکیب سبز چمنی و نارنجی تیره است. این ترکیب رنگ در دکوراسیون آپارتمان‌های کوچک معجزه می‌کند! استفاده از رنگ‌های بی‌روح نظیر خاکستری، انتخاب درستی برای دکوراسیون آپارتمان‌های کوچک نیست؛ زیرا باعث می‌شود فضای کوچک خانه شما بسیار دلگیر به نظر برسد.

1. متراژ اتاق نشیمن این آپارتمان مینیاتوری حدود 9.1 متر مربع است و برای کفپوش آن از نوعی پارکت ایتالیایی استفاده شده است.
2 . متراژ آشپزخانه 7.7 متر مربع است و پوشش کف سرامیک است.
3 . برای نمای فضای هال این آپارتمان که 3.6 متر مربع مساحت دارد، از شیشه استفاده شده است.
4 . در این آپارتمان در اتاق بچه که 14.5 متر مربع مساحت دارد تصویری از یک منظره به دیوار نصب شده است که این کار، یک وسعت جدید و فضای کاذب ایجاد می‌کند.
5 . در اتاق خواب 7.8 مترمربعی این آپارتمان، یک آینه قدی قرار داده شده است که باعث می‌شود فضای اتاق دوبرابر به نظر برسد.
6 . سرویس بهداشتی این آپارتمان با متراژ 3.9 متر مربع، به وسیله کاشی‌هایی با چند رنگ متنوع پوشش داده شده است.وقتی به این عکس‌ها نگاه می‌کنید ممکن است با خود بگویید که ایجاد چیدمان اینچنینی به طوری که تمام وسایل رفاهی در آن وجود داشته باشد، در یک آپارتمان 50 متری ممکن نیست یا خیلی مشکل است. در صورتی که خلق این تصاویر واقعی در یک آپارتمان 50 متری نه تنها غیرممکن نیست، بلکه بسیار آسان و سریع نیز هست.
برای عملی کردن این رویا باید دست به کار شوید!

 - دیوار بین آشپزخانه و اتاق نشیمن (در صورت وجود)، باید از بین برود و آشپزخانه و اتاق نشیمن تنها باید با یک دیوار نیمه و نسبتاً باریک از هم جدا شوند.
 -دیواری که اتاق خواب را از اتاق نشیمن کوچک شما جدا می‌کند، نباید کاملا یک دیوار باشد! بلکه بهتر است بیشتر شبیه یک کتابخانه قفسه‌بندی شده بوده یا در آن قطعات شیشه به کار رفته باشد.
 - یشنهاد ما در مورد نمای آشپزخانه کوچک شما، کابینت‌های قهوه‌ای مایل به زرشکی است.

 

نورپردازی مناسب اتاق خواب

 نورپردازی مناسب در این اتاق خواب و نوع انعکاس نور سبب می‌شود ارتفاع سقف اتاق بیشتر به نظر برسد و همین امر وسعت فضای اتاق را افزایش می‌دهد. البته تاثیر این نورپردازی مناسب را نه تنها در اتاق خواب بلکه در تمام قسمت‌های خانه از جمله اتاق نشیمن و اتاق کودک نیز نباید انکار کرد.
در اکثر قسمت‌های این آپارتمان از نورپردازی متمرکز استفاده شده است. مثل اتاق کودک که همانگونه که مشاهده می‌کنید، از دو نوع نورپردازی استفاده شده: یکی نورپردازی متمرکز و دیگری یک لوستر سقفی که به شکل یک خورشید است. توجه داشته باشید که نورپردازی در روحیه و نشاط کودک شما نقش بسیار زیادی دارد.
برای تاکید بیشتر بر وجود همبستگی در طرح چیدمان یك خانه كوچك، از خانواده یك رنگ برای بسیاری از وسایل استفاده کنید. برای مثال در چیدمان این آپارتمان برای چرم کاناپه‌های اتاق نشیمن، میز اتاق نشیمن، تخت موجود در اتاق خواب و کابینت‌های آشپزخانه از طیف رنگ زرشکی – قهوه‌ای استفاده شده است؛ همچنین برای سطح میز غذاخوری و سطح کابینت‌ها نیز از یک رنگ استفاده شده است.

اتاق خواب به وسیله یک دیوار به طرز مبتکرانه‌ای از هال جدا شده است. دیواری که در نمای آن قطعات شیشه به کار رفته است و می‌تواند در تامین نور و بزرگ جلوه دادن اتاق بسیار تاثیرگذار باشد. درواقع استفاده از شیشه در نمای داخلی یک آپارتمان کوچک، با ایجاد خطای دید، باعث می‌شود فضا وسیع‌تر و بازتر به چشم رسد. در اتاق نشیمن نیز طبقه‌های (طاقچه‌های) نسبتاً کشیده برای قرار دادن مجسمه‌ها و عکس‌های هنری نصب شده است که علاوه بر ایجاد تنوع در چیدمان، باعث می‌شود فضای اتاق کشیده‌تر به نظر برسد.

در چنین آپارتمانی بهتر است برای پذیرایی از میهمان‌ها، از ظروفی به رنگ سبز روشن که مقداری رنگ نارنجی در آن به کار رفته است استفاده کنید؛ این کار در کنار دکوراسیون سبز و نارنجی، احساس خوبی را به شما و مهمانانتان القا می‌کند.
طراحی ، دکوراسیون آپارتمان‌های کوچک
 هارمونی رنگ

هارمونی رنگ را در طراحی آپارتمان خود فراموش نکنید. برای مثال الزامیست که رنگ مبلمان شما با کفپوش خانه یا رنگ کاشی‌هایی که قرار است در آشپزخانه کنار هم قرار بگیرند هارمونی داشته باشند. كارشناسان منزل برای کاشی چنین آپارتمانی، ترکیب رنگ سبز و زرد را به شما پیشنهاد می‌کنند.
رنگ‌آمیزی دیوارها با یک رنگ ملایم و زیبا نیز در باز شدن فضای اتاق‌ها بی‌تاثیر نیست.‌
نکته مهم دیگر این ‌است که در آپارتمان‌های کوچک بهتر است توالت و حمام با هم تلفیق شوند. این کار به طرز حیرت آوری، دیگر فضاهای خانه را افزایش می‌دهد و از سوی دیگر، هماهنگ کردن لوازم سرویس بهداشتی از قبیل روشویی، وان و... با یکدیگر در چنین فضایی بسیار آسان‌تر است. این آپارتمان کوچک که شما را در چگونگی طراحی آن راهنمایی کردیم، برای یک زوج با یک فرزند مکانی بسیار راحت برای زندگی است، به طوری که هر یک از اعضای خانواده قسمت مخصوص به خود را دارد و می‌تواند با آرامش استراحت کند و از بودن در آن لذت ببرد.
فهرست وبلاگ

آرشیو

نویسندگان

نظرسنجی

  مطالب وبلاگ چگونه است؟

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها